Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Güncel Haberler->KEY ÖDEMELERİ HAKKINDA BASIN HABERLERİ   
KEY ÖDEMELERİ HAKKINDA BASIN HABERLERİ

KEY'de ödenecek para belirlendi

 

KEY hesabında 300 YTL’si olana 1.353 YTL ödenecek 

Anapara ve neması 300 YTL olan bir kişi, 1.353 YTL alabilecek. Bu rakam sistemde kalınan süre ve yatırılan anaparaya göre değişecek. 2 aylık süre uzatımı olmaz ise listeler bu ay sonunda Emlak Konut GYO’ya bildirilecek

Ödemeler Ziraat’ten

Buna göre, 2 aylık süre uzatımına gidilmemesi halinde hak sahiplerine ilişkin kesin liste, Tasfiye Halindeki Emlak Bankası KEY Birimi tarafından bu ay sonuna kadar Emlak Konut GYO’ya bildirilecek. Emlak Konut GYO’nun belirleyeceği plan çerçevesinde anapara ve nema ödemesine başlanacak.

Hak sahiplerinin alacağı konut edindirme yardımı, sistemde kaldığı süreye göre belirlenecek. 1999 yılı sonu itibarıyla anapara ve neması toplamı örneğin 300 YTL olan bir hak sahibi, Emlak Konut GYO’nun net aktiflerinin değerindeki artış ve KEY hak sahiplerinin şirket sermayesindeki yüzde 60.96’lık pay dikkate alınarak, 4.51 değerleme katsayısı ile çarpılarak elde edilen rakam olan, 1.353 YTL alabilecek. Bu rakam, kişinin sistemde kaldığı süreye ve kişi adına yatırılan anaparaya göre değişecek. Nakit ödeme için Ziraat Bankası ile protokol yapılacak. Hak sahibi kişiler, ödeme sürecinin ilan edilmesinden sonra Ziraat Bankası’na doğrudan gidebilecek. TC kimlik numaralarını veya sosyal güvenlik numaralarını vererek ödeme bilgilerine ulaşabilecek.

Kaynak . 08.05.2008 Vatan Gazetesi

Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 08 May 2008 10:42, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it