Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Genel Haberler->SOĞUK HAVA KAPIMIZDA   
SOĞUK HAVA KAPIMIZDA

Türkiye,Balkanlar ve Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava kütlesinin etkisine girdi. Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu bölgesinde kar kalınlığı 30 cm'yi buldu. Ankara beyaza bürünürken soğuk hava ve kar Trakya'ya da yüzünü gösterdi. Meteoroloji, sıcaklıkların tüm yurtta 4 ile 6 derece düşeceğini belirterek vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

TRAKYA BEYAZA BÜRÜNDÜ
Kar yağışı Trakya'da da etkili oldu. Gündüz saatlerinde Edirne ve Kırklareli'ne kar yağdı. Akşam saatlerinde ise Tekirdağ yılın ilk karı ile tanıştı. Gece saatlerinde başlayan kar yarım saat içinde şehir beyazlara büründü.

Kar yağışı nedeni ile yollardaki trafik önlemleri artırıldı. Güzergahtaki polis ekipleri, polis telsizinden yapılan anonslar ile uyarıldı. Tekirdağ- Malkara Karayolu'na zincirsiz araç geçişinin yasak olduğu bildirildi.

METEOROLOJİ: SOĞUĞA VE YAĞIŞA DİKKAT
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün Kıyı Ege, Marmara'nın batısı ile Batı Akdeniz kıyılarında başlayacak yağışlar, yarın Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Batı Akdeniz'de görülecek.

Trakya, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege ile İç Anadolu'nun kuzey ve batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışlar, diğer bölgelerde yağmur ve sağanak şeklinde olacak.

Perşembe ve cuma günleri ise yağışlı sistem, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde etkisini sürdürecek.

Hava sıcaklığı, perşembe günü batı bölgelerden başlayarak tüm yurtta 4 ila 6 derece azalacak.

Açıklamada, sıcaklığın düşmesi nedeniyle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi
Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Perşembe, 03 Ocak 2008 10:42, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it