Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Bankacılık Sektörü'nden Haberler->AHMET ERTÜRK'ÜN AÇIKLAMALARI   
AHMET ERTÜRK'ÜN AÇIKLAMALARI

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, el konulan bankaların toplam maliyetinin faiziyle beraber 60 milyar dolar olduğunu söyledi. Şu ana kadar yapılan tahsilat miktarının ise 16 milyar doları bulduğunu açıklayan Ertürk, 44 milyar dolarlık batık banka faturasının hala vatandaşın sırtında bulunduğuna dikkat çekti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, el konulan bankaların yarattığı 60 milyar dolarlık yükün, ancak 16 milyar dolarının tahsil edilebildiğini açıkladı. Ertürk, "Bankalar geçmişte bir soygun mekanizması gibi çalışmış,

çalıştırılmış" derken, o dönemlerde mafyaya kredi verilmesinden, özel uçakla Paris’ten terzi getirmeye kadar kaynakları kötüye kullanan tutumlar sergilendiğini anlattı.

MAFYAYA KREDİ VERDİLER
Batık bankalara el koymanın kritik önemde olduğunu, kapatılmayan batık bankalar nedeniyle ciddi sorunlar yaşandığını vurgulayan Ahmet Ertürk, "Bir büyük bankamızı hatırlıyorum. Devlete geçtikten sonra çok büyük bir mafya grubuna kredi verdi. Maalesef bugün bizim uğraştığımız bir grup " dedi.

Gönderen TAYYAR ÇEVIKKAYA, Cuma, 14 Aralık 2007 17:19, Yorumlar(1)
Yorumlar
NUH ÇETIN
15 Ara 2007
Biz değil miydik bu ifadeleri daha önce söyleyen?
Uğruna yaşamımızın yön değiştirdiği, mahkemelerde hak arayan, kapılarda bekleyen, acıdan ailelerimizden kayıplar veren; biz değil miydik?
Bunca zaman sonra tarafların aynı şeyi söylediği bir noktaya gelmek ne kadar acı!...


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it