Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Flaş Haber->Türk Ticaret Bankası ve Adabank   
Türk Ticaret Bankası ve Adabank

TÜRK TİCARET BANKASI VE ADABANK

 

22.03.2013 tarihli Zaman Gazetesinin Ercan BAYSAL kaynaklı haberinden alıntı :

“Bankacılık kesiminden edinilen bilgilere göre Adabank ve Türkbank’ın satışı büyük önem taşıyor. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde bulunan ve bu ay başında teklif gelmediği için  satışı yapılamayan Adabank ile tasfiye halindeki Türk Ticaret Bankası’na kamu bankalarının talip olacağı belirtiliyor.

Adabank’a talip olan firma TMSF’nin yapacağı yeni ihaleye teklif verecek. Türkbank’ı almak isteyen finans kuruluşu ise tasfiye sürecinin tamamlanmasını bekleyecek. Bu kapsamda Fon mahkemeye başvurarak tasfiyenin durdurulmasını isteyecek. Tasfiye ifadesi kalktıktan sonra ise TMSF, BDDK’nın kapısını faaliyet izni için çalacak.

Adabank daha önce katılım bankacılığı yapmasa da Türk Ticaret Bankası 1913’te İslam Türk Ticaret Bankası adıyla kurulan Türkiye’nin ilk özel girişim bankası olarak biliniyor.Banka, yabancı bankaların katı tutumlarından ve tefecilerin ağır şartlarından bunalan tüccar ve esnafa uygun imkanlarda kredi temin etmek amacıyla kurulmuştu.

Yedi yıl önce ihaleye çıkmasına rağmen Adabanka güçlü bir alıcı henüz çıkmadı. En son 5 Mart 2013’te TMSF’ye devredilen Adabank’ın satışına ilişkin yapılacak ihaleye teklif gelmedi.”

Haberin detaylarını   http://www.zaman.com.tr/ekonomi_halkbanktan-sonra-ziraat-da-katilim-bankaciligina-giriyor_2068251.html  linkinden okuyabilirsiniz.
Gönderen Editör, Cuma, 22 Mart 2013 16:38, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it