Ana Sayfa   Haberler
Son Mesaj - Gorüntülenemiyor
Yaygaları Görmek İçin Üye Olmalısınız.

Haberler

Haberler->Güncel Haberler   
MİLLETVEKİL GENEL SEÇİMİ

T.B.M.M. sinin 3.Mayıs.2007 Perşembe günkü toplantısında Genel Seçim Tarihi 22.07.2007 Pazar Günü olarak karalaştırıldı. Toplantıya katılan 456 miletvekilinin tamamı karar lehine oy kullandı. Buna bağlı olarak Yüksek seçim kurulu SEÇİM TAKVİMİ'ni  açıkladı. Milletvekili olmak isteyen kamu görevlileri en geç 8 Mayıs 2007 salı günü mesai bitimine kadar kadar görevlerinden istifa edecek.  
...


Gönderen Editör, Cuma, 04 May 2007 11:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BAKIRKÖY BELEDİYESİ'NİN ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETLERİ

 Türkiyede ilk defa Bakırköy Belediyesi tarafından uygulanan ve Sadece Bakırköy'de oturanlara verilen BAKKART sahipleri, Belediyenin "Acil sağlık hizmeti" sağlık ocaklarında teşhis ve tedavi hizmetleri, görüntüleme merkezi, halk sağlığı labaratuvarı ve halk eczanesi gibi hizmetlerden yararlanabiliyor.

ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETLERİ

BAKKART Sahipleri belediyenin sağlık ocaklarından sağlıklı yaşam Merkezi'nden, Geriatri Merkezi'nden Yardımcı Sağlık Hizmetleri Birimi'nden, Halk Eczanesinden, Görüntüleme Merkezi'nden ve Halk Sağlığı Labaratuvarı'ndan ücretsiz yaralanabiliyor.

Bakırköy Belediyesi sağlık ocaklarında: Ücretsiz poliklinik, kadın doğum, diş tedavisi, psikolojik danışma hizmetleri veriliyor.

Geriatri Merkezi'nde 65 yaş üstü Bakırköylülere fizyoterapi, demans kliniği ve psikolojik danışmanlık konularında ücretsiz hizmet veriliyor.

Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde ücretsiz koruyucu hekimlik, EKG, kan şekeri ve kolestrol ölçümü hizmetlerinin yanı sıra obezite hastalarına uzman kontrolünde spor yapma imkanı sağlanıyor.

Yardımcı Sağlık Hizmetleri Birimi'nde yatağa bağımlı BAKKART sahiplerine; evde pansuman, sonda değişimi, enjeksiyon, tıbbi yardım ve hastane nakil işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Halk Eczanesi'nde ise Sosyal güvencesi olmayan BAKKART sahiplerine ücretsiz ilaç temin ediliyor.

ÜCRETSİZ ACİL SAĞLIK HİZMETİBAKKART'ı olan Bakırköylüler Türkiye'nin neresinde olursa olsun 7 gün 24 saat ücretsiz "Acil Sağlık Hizmeti'nden" yararlanabiliyorlar
  • 365 gün 24 saat Sağlık Danışmanlığı
  • 365 gün 24 saat kara ambulansı
  • 365 gün 24 saat acil doktor + tıbbı müdahale
  • 365 gün 24 saat acil ilaç + sarf malzemesi
yani acil durumlarda, hastalara, tıbbi danışmanlık yapılıyor, yerinde ilk müdahalede bulunuluyor ve hastaneye en kısa zamanda ambulansla ulaştırma hizmeti veriliyor.

Not: Acil durum dışında hasta taşıma, hastanın acil durumu bittikten sonra eve dönüşü, hasta bakımı, pansumanı acil sağlık hizmeti kapsamında olmadığı için ücretlidir.
NASIL BAKKART SAHİBİ OLUNUR :

7 yaşından büyük her Bakırköylü BAKKART sahibi olabilir. BAKKART Sahibi olmak için T.C. Kimlik Numarası ile birlikte Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminin hazırladığı formu doldurmak gerekli. Belediyemizin size en yakın sağlık ocağına, Çözüm Masası'na veya Belediye binamızdaki sorumlu personele 2 adet fotoğraf, Nüfus cüzdanı fotokopisi ve Bakırköy'de ikamet ettiğinizi belgeleyen resmi kayıtlı bir faturayı (su, elektrik, telefon vs.) Bakırköy Belediyesine ulaştırmanız gerekmektedir.


Bilgi için Basın Yayın Halkla ilişkiler Birimi
0212 543 73 03 - 0212 660 51 98
www.bakirkoy.bel.tr
e-mail : basinyayinmdr@bakirkoy.bel.tr ...


Gönderen Editör, Çarşamba, 25 Nisan 2007 14:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KREDİ KARTI İLE TOPLU TAŞIMA DÖNEMİ BAŞLADI


Çanakkale ilinde kredi kartı ile toplu taşıma dönemi başladı.

Avrupada ilk defa Çanakkale de uygulanan sistem ile Paracard Kredi kartı sahipleri bilet alma zorunda kalmadan kredi kartını kullanarak şehir için ulaşımdan yararlanabilecek.

...


Gönderen Editör, Cuma, 20 Nisan 2007 17:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ DİŞ TEDAVİSİ

Kadıköy belediyesi'nin açtığı Ağız Diş sağlığı Polikliniğin'de  ilkokul öğrencileri diş tedavilerini ücretsiz olarak yaptırabiliyor. Kadıköy Belediyesi sınırlarındaki 80 ilköğretim okulunda 78 bin öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitim ve koruyucu hekimlik uygulamaları ile ücretsiz tedavilerinin yapılacağı "Ağız Diş sağlığı Polikinliği" hizmete açıldı.

Kadıköy Kaymakamlığı'nın da desteklediği "Çocuklarımızın Gülüşüne Sağlık" projesi kapsamında, Diş Dostu Derneği ve Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile de eğitimler konusunda işbirliği yapılıyor.   
...


Gönderen Editör, Salı, 17 Nisan 2007 12:27, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 3 Sayfalar 1 2 3 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it